.غرفه سازی ترکیبی( ترکیب سازه های پیش ساخته و خود ساز)

امروزه شرکت در نمایشگاه ها ودر کنار آن غرفه سازی نمایشگاه ،نقش بسیار مهم و ویژه ای در جذب مشتریان و مخاطبان دارد.طراحی غرفه ،رنگ آمیزی غرفه،پوسترهای تبلیغاتی،طریقه چیدن محصولات،میزهای کانتر و … در شکل گیری و برپایی یک غرفه زیبا موثر است.
در طراحی غرفه باید به گونه ای رفتار کرد که مخاطب جذب غرفه شود و به سمت آن حرکت کند ، نورپردازی غرفه که از المان های بسیار مهم آن است باید مدنظر طراح قرار بگیرد،مقدار استفاده از هالوژن ها و نورهای محیطی،رنگ  نورها و زاویه قرار گرفتن آن ها بگونه ای که سایه ای در غرفه ایجاد نکنند،از نکات مهم دیگر است.
در انتخاب رنگ آمیزی غرفه،باید توجه شود که رنگ استفاده شده با رنگ محصولات و همچنین رنگ سازمانی آن شرکت همخوانی داشته باشد همچنین در زمان اجرا ،ناظر فنی غرفه باید رنگ مد نظر را بانقاش غرفه چک کرده که اختلافی با رنگ مورد استفاده  در طرح نداشته باشد.
استفاده از ایده خوب جهت تقسیم بندی فضای داخل غرفه بسیار مهم است.بدین صورت که استراتژی صاحبان غرفه در مواجهه با مخاطبان در نمایشگاه باید مشخص و برنامه ریزی شده باشد به عنوان مثال وقتی که مخاطبی جذب غرفه شد و برای گرفتن اطلاعات و یا دیدن محصولات به طرف میزهای کانتر آمد،باید جای مناسبی جهت مواجهه با آن در نظر گرفت و ویترین های محصولات در دید و دسترس آن باشدکه متصدی شرکت بتواند براحتی توضیحات لازم و کافی در مورد آن محصول را ارائه نماید.
همچنین در طراحی غرفه باید فضاهای محصور(VIP)   و نیمه محصور (CIP) را در نظر گرفت در قسمت VIP که بخش مهمتری از غرفه به شمار می آید صاحبان غرفه مایل به پذیرایی از افراد خاص تر هستند مثل مشتریان سابق ،مدیران ارشد شرکت ها،مدیران دولتی و …

غرفه سازی ترکیبی ( مدولار و قطعات خودساز)


غرفه سازی ترکیبی، ساختمانی تشکیل یافته از سازه فلزی، پنل‌های رنگی، کانترها و طراحی‌های گرافیکی با ظاهری بسیار مدرن است. به همین دلیل است که این غرفه‌ها ترکیبی خوانده می‌شوند. چون امکان ترکیب کردن انواع سازه‌ها را دارد. بنابراین، شخصی‌سازی این غرفه‌ها متناسب با سلیقه مشتریان آسان است و ارزش زیادی برای شرکت‌ها به همراه دارد. این نوع غرفه سازی نسبت به دیگر سازه‌ها، هزینه بالاتری دارد، زمان بیشتری برای ساخت احتیاج دارد و غیر قابل حمل است.
•    استفاده از سیستم های پیش ساخته در ترکیب با المان های خود ساز، برای غرفه های گروهی و پاویون های نمایشگاهی کشور های مختلف، و به جهت ایجاد ویژگی و تنوع در غرفه سازی و همچنین کنترل هزینه ها برای بودجه های محدود، روشی موفق و پر طرفدار می باشد
•    ما با ارائه سیستم پیش ساخته با کیفیت و با تکیه بر ظرفیت پر توان ساخت کارخانه برسا و خلاقیت تیم طراحی، تا کنون غرفه های نمایشگاهی ترکیبی موفقی را اجرا نموده ایم.
•    توان عملیاتی فوق العاده برسا، ظرفیت اجرای این سبک از غرفه سازی را در حجم وسیع فراهم نموده است.

انواع غرفه ها

1.    غرفه‌های پیش ساخته

در این روش از قطعات پیش‌ساخته آلومینیومی یا فولادی و پانل‌های متفاوت، با طرح‌های ویژه برای ساخت غرفه استفاده می‌شود. امروزه باتوجه به رشد صنعت غرفه‌سازی و متنوع شدن قطعات تولیدی و امکان اجرای طرح‌های مختلف، در بیشتر نمایشگاه‌ها  از مصالح غرفه سازی از این دست استفاده می‌شود.

2.    غرفه‌های استاندارد

در برگزاری اغلب نمایشگاه‌ها با غرفه‌هایی از این دست سروکار داریم که به‌صورت مشابه با توجه به درخواست شرکت‌کنندگان به آنان واگذار می‌شود تا شرکت‌کنندگان در آن فضا کالاهای خود را به نمایش بگذارند. هزینه‌های طراحی و ساخت این غرفه‌ها به مراتب کمتر از غرفه‌هایی است که برای اهداف خاص طراحی شده‌اند.

3.    غرفه‌های خاص و ترکیبی

بهترین نوع غرفه برای جلب مخاطبان، سهولت طراحی و همچنین سهولت پیاده‌سازی همین دسته از غرفه‌ها هستند. غرفه‌های ترکیبی از مصالح سنتی و پیش‌ساخته در کنار هم بهره می‌برند، به همین دلیل پیاده‌سازی آنها در چند ساعت انجام می‌شود و طراح نیز به راحتی می‌تواند هر شکلی که بخواهد به غرفه بدهد. در غرفه‌های خاص و ترکیبی به طور معمول از بخش‌های شیشه‌ای برای جذابیت بیشتر استفاده می‌شود.

4.    غرفه‌های سنتی

بسیاری از افرادی که در غرفه‌ها قدم می‌زنند احساس می‌کنند غرفه‌ها به روش سنتی ساخته شده‌اند چراکه در این روش از مصالح و مواد سنتی مانند نئوپان، چوب و… برای ساخت غرفه استفاده می‌شود؛ این در حالی است که غرفه‌های نمایشگاهی در گذشته بیشتر به این صورت بودند و در حال حاضر به صورت خاص و ترکیبی ساخته می‌شوند.

غرفه های ترکیبی، پیش ساخته و خودساز

•    این راهکار چشمگیر غرفه سازی، مناسب شرکت کنندگانی است که بصورت گروهی در مناسبت ها حضور می یابند (مانند پاویون های ملی و تخصصی) و به صورت مکرر و دوره ای در نمایشگاههای گوناگون شرکت می کنند.

•    این نوع غرفه ها به لحاظ کارکرد از یک ایده کلی تبعیت می کنند و به صورت یونیفرم ساخته می شوند که از ترکیب دو روش غرفه سازی خود ساز و پیش ساخته به دست می آید. این روش امکانات هر دو سیستم غرفه سازی را یکجا در اختیار مشتریان قرار می دهد.

درغرفه سازی از مواد اولیه گوناگونی استفاده می شود. در این روش از غرفه سازی با ترکیب آهن ، چوب ام دی اف ، ورق پلی کربنات و … و با استفاده از طرح های خاص که توسط طراحان تهیه گردیده ، پیمانکاران اقدام به ساخت غرفه بصورت ترکیبی می نمایند. این نوع غرفه سازی دارای هزینه بیشتر و مدت زمان اجرای آن نیز نسبت به غرفه سازی معمولی بیشتر است لیکن زیبایی و جذابیت بالاتری را نیز در بردارد و کالبد غرفه توجه بازدید کننده را در ابتدا جلب می نماید که می توان از این مزیت در رسیدن به اهداف ، بهره برداری مناسب را نمود. تنوع طرح ، استفاده بهینه از فضاها ، زیبایی و نور پردازی حرفه ای از ویژگی های این سیستم ساخت و ساز می باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *