طراحی و ساخت مهر

مهمترین کار پس از ثبت یک شرکت طراحی و ساخت مهر متناسب با نام شرکت و نوع فعالیت آن شرکت می باشد و از آنجاییکه تمام قراردادها با مهر شرکت معتبر می شود، نوع طراحی و ساخت مهر از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا مجموعه مائده دیزاین آمادگی پذیرش سفارشات مشتریان محترم را در زمینه طراحی و ساخت مهر لیزری و ژلاتینی  را دارا می باشد.

مهرهای ژلاتینی و مهرهای لیزری


در مهرهای ژلاتینی از نوعی ژلاتین سخت و محکم استفاده می شود و برای مهر زدن حتما نیازمند به استامپ هستیم، که در دسته های اتوماتیک استامپ روی خود پایه مهر نصب شده است و در دسته های معمولی باید از یک استامپ جداگانه استفاده نمود.

اما در مهرهای لیزری به جای ژلاتین از نوعی پلیمر که حالت اسفنجی داشته و قابلیت جذب و نگه داری جوهر در خود را برای مدت طولانی دارد استفاده می شود ؛ به همین دلیل مهرهای لیزری به استامپ نیازی نداشته و هر مهر را بعد از یک بار شارژ شدن در جوهر از 1000 الی 2000 بار می توان استفاده نمود و بعد از اتمام جوهر مهر خود شما می توانید دوباره پلیمر آن را در جوهر به مدت یکساعت بخوابانید تا دوباره  تا دوباره شارژ شده و به حالت قبلیش برگردد.

فرق مهم بین مهرهای لیزری و ژلاتینی

فرق اساسی و مهم بین مهرهای لیزری و ژلاتینی  این است که در مهرهای لیزری شما می توانید از ریزترین فونت های نوشتاری ،عکس و طرح های ظریف حتی ترام دار(کوچکترین جزء چاپی را ترام می گویند) بدون به هم ریختگی جوهر در روی کاغذ استفاده نمایید ؛ اما مهرهای ژلاتینی این دقت و  قابلیت را ندارند.

ساخت مهرلیزری بوسیله دستگاه مهرسازی لیزری فوری مزایای قابل توجهی نسبت به روش‌های سنتی ( ژلاتینی ) دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت بسیار بالا ( شش ثانیه ، فوری فوری)

کیفیت حک بسیار بالا و بالاترین کیفیت

بدون نیاز به شستشو (یکی از مراحل ساخت در مهرهای ژلاتینی، شستشو با حلالهایی ازقبیل بنزین و مواد شیمیایی دیگر میباشد که در بدن ممکن است ایجاد حساسیت، بروز زخم و عوارض شدید ریوی نمایند که این خود یکی از مضرات مهرهای ژلاتینی می باشد.)

بدون بو و ایجاد آلودگیهای جانبی

ساخت انواع مهرهای فانتزی، بسیار ظریف و چند رنگ

دارای جوهر ضد آب و چاپ پر تیراژ با همان شارژ اولیه

سهولت شارژ و امکان ترکیب جوهر با رنگهای مختلف

ساخت انواع مهر


مهرها در واقع همان امضای شما به صورتی رسمی و شکیل هستند که وقتی پای قرارداد، فاکتور و یا چک شما قرار می گیرند اعتبار مجموعه شما را به آن سند منتقل می کنند. به همین خاطر باید دقت ویژه ای برای ساخت انواع مهر به خرج داد. مهرها انواع مختلفی دارند که به تناسب نوع کارکرد می توانند مورد استفاده قرار بگیرند

مهرهای ژلاتینی ساده

این مهرها همان مهرهای ساده و قدیمی هستند که روی یک دسته یا پایه قرار می گیرند و برای استفاده از آنها یک استامپ هم همواره لازم است. از مشخصات آنها می توان به سادگی، ارزانی، تغییر رنگ مهر در هر لحظه، تمیز نبودن و دقت پایین اشاره کرد. این مهر قابلیت ساخته شدن در همه ابعاد را داراست. انتخاب رنگ برای این مهر و تغییر رنگ به آسانی و با تغییر رنگ استامپ امکان پذیر است.

مهرهای ژلاتینی اتوماتیک

ساختار اصلی این مهر ها همان مهرهای قدیمی است که به شکل امروزی و جدید ارائه شده است. بدین معنا که هسته اصلی مهر همان ژلاتین است که داخل یک پایه اتوماتیک قرار می گیرد و دیگر نیازی به داشتن استامپ نیست. از مشخصات این مهر می توان به سادگی، تمیز بودن، شکیل بودن و استفاده راحت اشاره کرد. این مهرها در رنگ های اصلی مشکی، آبی و قرمز موجود می باشند اما رنگ های دیگر هم برای آنها قابل انتخاب است. تغییر رنگ برای این مهر ها مستلزم تغییر پالت جوهر مهر است. این مهرها در ابعاد استاندارد موجود می باشند و بسته به کیفیت پایه مهر قیمت آنها تغییر می کند.

مهرهای لیزری

مهر های لیزری آخرین نسل مهر های تولید شده می باشند که مشخصات یک مهر اتوماتیک را با دقت بسیار بالا به علاوه قابلیت چند رنگه بودن را با هم دارا هستند. دقت در این مهرها حرف اول را می زند به گونه ای که ظریف ترین و ریزترین طرح ها و نوشته ها بسیار تمیز و خوانا بوسیله این مهر روی کاغذ نقش می بندند. قابلیت دیگر این مهر چند رنگه بودن آن است. بدین معنا که می توان در یک مهر همزمان از چند رنگ استفاده کرد و نقشی بسیار زیبا را ایجاد کرد.

مهرهای جیبی

این مهر ها درون دسته هایی قرار می گیرند که بسیار کم حجم بوده و به راحتی داخل جیب و یا کیف شما جای می گیرند. ساخت مهر های جیبی مناسب افرادی هستند که مهر خود را همواره نیاز دارند و می خواهند مه مهرشان همیشه در دسترس باشد؛ مانند پزشکان. این مهر ها در ۲ نوع لیزری و ژلاتینی موجود می باشند.

مهرهای برجسته

این مهرها بدون رنگ هستند و اثر آنها به صورت فرورفتگی و برجستگی می باشد.جنس این مهر ها از چدن است. این دسته از مهر ها به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند: ۱- مهر های برجسته برای ایجاد طرح روی لاک ۲- مهر های برجسته دسته دار برای ایجاد برجتگی و فرورفتگی. این مهر ها به تناسب محل به کار گیری می توانند باعث جلوگیری از جعل و سوء استفاده اسناد شما نیز بشوند.

چند نکته

در مهر های ژلاتینی طرح ها و نوشته ها نمی توانند از یک حد مشخص کوچکتر باشند.

ساخت انواع مهر نیازمند طراحی کرلی می باشد که در صورت عدم وجود طرح کرلی؛ هزینه طراحی جداگانه دریافت می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *